-->

Kiran Garantide Sistemi Nasıl Çalışır?

Kira Garanti Sistemi, Ganna A.Ş tarafından kurumsal ve bireysel düzeyde iki farklı perspektifte faaliyet gösteren bir yapıya sahiptir. Gayrimenkul danışmanlarımızla ya da bireysel kullanıcılarımızla iş birliği yaparak, kiracılarınız için güvenli bir çözüm sunabiliriz. Sistem, Yeni Kiracılar ve Eski Kiracılar olmak üzere iki ana kategoride işleyiş göstermektedir.

Kiracılar, kendi şirketimiz bünyesinde yer alan risk ekibimiz tarafından titizlikle değerlendirilir ve sözleşme şartlarına uygun olup olmadıkları detaylı bir şekilde araştırılır. Kira garanti, ön görülen minimum fiyatı 1 aylık kira bedeli üzerinden ve 12 aylık bir süreçte hesaplamaktadır.

Risk analizinden başarıyla geçen kiracılar, sözleşme kapsamına dahil edilir. Kiracının olası bir aksaklık durumunda kira ödemesini gerçekleştirmemesi halinde, Ganna A.Ş tarafından ödeme sorumluluğu zamanında yerine getirilir.

Kiracıların kira ödemelerini yerine getirmemesi durumunda, mülk sahipleri herhangi bir finansal olumsuz etkilenmeye maruz kalmazlar. İcra davalarıyla ilgili süreçlerde, şirketimiz bünyesinde görev yapan hukuk departmanımız ilgilenir. Bu sayede, finansal güvenlik ve sorunsuz kiracı ilişkileri sağlanmış olur.

img